Posted by on lut 23, 2014 in Freelancer, Zlecenia | 0 komentarzy

Artykuł sponsorowany

uijne-1

DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
 

Istnieje już wiele stron/serwisów dla freelancerów i zleceniodawców, a praca zdalna zyskuje na popularności. Zamysł jest ten sam – stworzyć platformę, na której obydwie grupy odnajdą miejsce do nawiązania współpracy. Zleceniodawca zyskuje, ponieważ ma duży wybór potencjalnych wykonawców, natomiast freelancer ma dostęp do większej ilości zleceń, niż gdyby miał zaistnieć w internecie na własną rękę.

Podczas, gdy na niektórych stronach ocena „uzdolnień” freelancerów jest wynikiem zdobytych opinii, większość serwisów nie oferuje w miarę skutecznego systemu weryfikującego umiejętności freelancerów. Często bywa tak, że po kilku nieudanych projektach, zleceniodawcy się zniechęcają.
Inne serwisy oferują dość stronnicze rozwiązania, faworyzując freelancerów, których stać na zamieszczenie samo-promocyjnych reklam.

Do kogo kierowany jest serwis?

Ciekawym pomysłem na selekcję freelancerów wyróżnia się platforma Outwork.pl. Serwis skierowany jest do copywriterów, webmasterów, grafików komputerowych, programistów i innych specjalistów, i jest darmowy.

Zanim freelancer może oferować się odnośnie zamieszczonych zleceń, musi najpierw uzupełnić swoiste testy kompetencji.

Jest to korzystne nie tylko dla freelancerów, którzy mogą jasno zweryfikować swoje kompetencje zawodowe i wzbudzić zaufanie zleceniodawców. Zleceniodawcy wybierając freelancerów z outwork.pl, ograniczają ryzyko związane z powierzeniem zlecenia osobie niekompetentnej. Wyniki takich działań łatwo przewidzieć – przedłużające się terminy, stres, niezadowolenie i rozczarowanie.

Zleceniodawcy mogą również zamieścić opinię po wykonanym przez freelancera projekcie, co dodatkowo buduje ich wizerunek.

Nasuwa się pytanie – czy tego rodzaju weryfikacja i selekcja nie odstraszy freelancerów? Co, jeśli obawiają się wyniku testu? Odpowiedź brzmi: nie – powinni wykorzystać to jako szansę, szczególnie, gdy nie mają zbyt wiele doświadczenia we freelancingu. Jeśli jednak boją się wypełnić testy kompetencji z dziedziny, w której się specjalizują, prawdopodobnie nie powinni w ogóle rozpoczynać jeszcze pracy na własną rękę.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)