Posted by on mar 16, 2010 in CopyPsychologia, Proste porady dla copywriterów, Sales letter | 1 komentarz

Przeglądałem ostatnio portal Ekademia.pl. Przeanalizowałem pewien wydawać by się mogło dobrze napisany tekst. Był tam jednak pewien błąd, który nieświadomie obniżał skuteczność tej naprawdę świetnej oferty.Posłuchaj

Autor w pewnym miejscu zaczął ujawniać co wchodzi w skład materiałów kursowych podając tytuły modułów i przy okazji… rozwiązania.Mniej więcej wyglądałoby to tak. Przypuśćmy, że sprzedajesz kurs ” Jak zrobić stronę internetową, która sprzedaje”

Oto moduły kursu:

– dodawanie autorespondera;

– pisanie oferty

– używanie zdjęcia i skanu podpisu

itd. czyli tak naprawdę, jeżeli choć trochę interesujesz się marketingiem i sprzedawaniem w sieci masz już gotową odpowiedź i tak naprawdę nie potrzebujesz tego kursu. Czy można zrobić to inaczej? Ależ jak najbardziej i co ciekawsze nie mogę się powstrzymać, żeby Ci to ujawnić.

Cała zabawa polega na tym aby np. zawartość kursu czy Ebooka opisać w sposób pełen tajemnic i niedomówień. Poprawiając przytoczony tekst mogłoby to wyglądać tak:

– poznasz narzędzie, bez którego możesz tylko marzyć o sukcesie w internetowej sprzedaży;

– dowiesz się w jaki sposób opisywać produkt, aby jego sprzedaż wzrosła o 120%

– odkryjesz znaczenie dwóch elementów graficznych, które zbudują natychmiastową wiarygodność.

Czy czujesz, że ta wersja wzbudza Twoją ciekawość i aż masz ochotę poznać wszystkie te elementy? Jest to prosta technika, która może w realny sposób zwiększyć Twoją sprzedaż.

Na koniec proste ćwiczenie, które rozwinie “tajemniczy” styl myślenia. Najlepsze jest to, że możesz to ćwiczenie zrobić ze swoimi dziećmi, czyli upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Ćwiczenie

Zadajecie sobie zagadki. Ty opisujesz jakieś zwierze, przedmiot lub cokolwiek co wpadnie Ci do głowy, osoba z którą ćwiczysz ma jak najszybciej odgadnąć o czym mówisz?

Np. lubi swoją pracę, dużo pisze i dobrze zarabia?

Odpowiedź : Copywriter

Powodzenia i dobrej zabawy.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)