Posted by on lip 20, 2016 in E-mail marketing | 1 komentarz

Zanim napiszę Ci ja w prosty sposób zwiększyć open rate mailingów, chcę pokazać Ci wyniki jednego z moich split testów. Wiem, że często słyszysz o tym, że w copywritingu najważniejsze są testy. Niestety z wielu przyczyn osoby zajmujące się pisaniem ofert i copywritingiem pomijają testy tematów email.

Na poniższym zrzucie ekranu pokazują wyniki split testów 3 tematów emaili, które w wielu opracowaniach i poradnikach powinny bić rekordy popularności.

Jak widzisz, tylko właściwie przeprowadzony eksperyment pozwolił wyłonić zwycięzcę. Co ważniejsze split testy tematów wykonałem w autoresponderze.

Używam w mojej opinii najbardziej skutecznego i w dodatku polskiego narzędzia do email marketingu, czyli GetAll.pl. Narzędzie to umożliwia proste przygotowanie testów tytułów emaili.

Oto wspomniane wyniki:

Testy tytułów emaili

Jak widzisz gdybym nie wykonał testów, prawdopodobnie o ponad 20% zmniejszyła by mi się otwieralność emaili. Być może miesiąc w miesiąc tracisz pieniądze przez to, że lekceważysz prostą czynność, która w moim narzędziu do email marketingu zajmuje niecałe 3 minuty.

Jak przygotować testy tematów email?

Oto instrukcja krok po kroku jak przygotować testy tematów email w autoresponderze i tym samym zwiększyć open rate mailingu

Krok 1 Wchodzimy w autoresponder. Wybieramy zakładkę przegląd

testy tytułów emaili krok 1

Krok # 2 Przechodzimy do zakładki wyślij mailing tutaj napiszemy go i przygotujemy do wysyłki

split testy tematu maili krok 2

Krok # 3 Wybierasz opcję split testów

krok 3 opcja split testów tematów emaili

Krok # 4  Wpisujesz 3 do 5 tytułów (tematów) emaili, które zostaną wysłane do 20% listy. Po około 2 godzinach system wyłoni zwycięzcę i samodzielnie wyśle resztę emaili do pozostałych 80% listy.

Wpisanie testowych tematów emaili

Krok # 5  Pozostało tylko sprawdzić czy linki w mailingi działają i kliknąć  wyślij mailing

krok 5 wyślij mailing

Teraz system sam wykona testy i wyśle samodzielnie pozostałe 80% mailingu ze zwycięskim tematem emaila.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)