Posted by on sty 13, 2011 in Blogi eksperckie, Proste porady dla copywriterów, Reklama prasowa, Sales letter, Ulotki reklamowe | 0 komentarzy

Zdradzę Ci trzy proste zasady skutecznego i drastycznie hipnotyzującego pisania. Nie ważne czy jest to

  • mailing;
  • tekst na bloga;
  • czy tekst reklamowy

Zasada # 1 Mów do człowieka, który siedzi naprzeciwko Ciebie, oddycha i pije kawę. To jest potęga wizualizacji. Gdy piszesz szanowni Państwo, posłuchajcie itd. oznacza to, że odleciałeś. Ty nie piszesz do kilku osób. Twoich tekstów nie czyta załoga fabryki młotków. Jest to jeden człowiek, siedzący przed laptopem i gapiący się na Twój tekst. Tak właśnie do niego mów.

Ja, jeżeli odlecę i zapominam o tej zasadzie to po prostu zatrzymuję się i mówię na głos Posłuchaj, chcę Ci opowiedzieć o…..

Blog to miejsce spotkań. Ty i Twój klient, przyjaciel itp. Tylko techniczna przeszkoda powoduje, że to, co chcesz powiedzie musisz napisać.

Zasada # 2 Mów do ludzi jadących PKS-em. Twój tekst ma być tak prosty jak to, co słyszysz w autobusie. Wiesz co, byłem, uczestniczyłem w przeróżnych kursach copywritingu, jednak czasami najlepszą lekcją jest posłuchanie zwykłych ludzi. Jeżeli nie poczujesz Ciepła ludzkiej skóry kilka centymetrów od siebie, nie sprzedaż tej osobie tyle ile mógłbyś to zrobić swoim tekstem.

Jeżeli nie mówisz w swoich tekstach prostym językiem to stwarzasz niepotrzebną barierę.

Zasada # 3 Trampolina. Żeby być genialnym muzykiem musisz grać z najlepszymi. Żeby być ponadprzeciętnym piłkarzem musisz grać z lepszymi od siebie. Jest to zasada trampoliny. A co w przypadku, gdy nie nie ma w Twojej okolicy genialnego Copywritera? Po prostu, stwórz sobie ducha. Czytając np. książkę Joe Vitale czy Eban Pagan przenosisz się do ich świta. Czytając biografie jesteś przy nich, oddychasz tym samym powietrzem i wyobrażasz sobie jak zarabiasz te same pieniądze.

Jeżeli stracisz ogień przeczytaj książkę. Mi osobiście najbardziej pomagają książki Joe Vitale i R. Bandlera czy Ferrisa. Ich stylem pisania można się zarazić.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)

Słowa kluczowe przypisane do tego wpisu przez algorytm seo

  • jak zahipnotyzować człowieka w kilka sekund