Posted by on lip 7, 2011 in E-mail marketing | 2 Komentarze

Napisałeś mailing. Spędziłeś kilka godzin. Pot lał się na kartkę lub laptopa (nie wiem jak konserwatywny jesteś). Zrobiłeś sobie kawę, odpocząłeś i … okazuje się, że mailing jest cholernie długi. Wyszedł Ci wpis na bloga, a nie informacja nadające się do wysyłki.
Jak zatem skracać przesadnie długi mailing?
1. Nie skracaj. Sprawdź, przetestuj, może napisałeś na tyle ciekawie, że Twoi odbiorcy przeczytają go z wypiekami na twarzy i z bijącym sercem. Jest to oczywiście rozwiązanie dla hiper odważnych.
2. Przeczytaj email zastanawiając się, które słowa są zbędne. Czy można tę myśl wyrazić prościej. Sylwester Stalone pisząc scenariusz do Rambo usuwał prawie wszystkie dialogi głównego bohatera. Co wyszło? Świetny film pełen napięcie i akcji. Czytaj z pytaniem Co jeszcze mogę wyrzucić, albo napisać to prościej.

3. Sprawdź czy niektóre określenia nie powtarzają się zbyt często. Przyłapałem się na tym, że sprzedając moje “facebookowe” produkty jak świr powtarzam Facebook, facebook, facebook. Dopiero potem mnie olśniło. Ludzie przecież wiedzą o co chodzi. Wiadomo, że piszę o facebooku w całym mailu. Możesz też zastosować skróty, zamiast Facebook możesz napisac FB.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)

Strony: 1 2