Posted by on cze 24, 2015 in jak napisać ofertę?, Oferta sprzedażowa | 0 komentarzy

oferta handlowa wzór

Powyższy zrzut ekranu to email od przedstawicielki pewnej firmy, która zaleciła mi stworzenie oferty szkolenia BHP dla firm. Tego typu emaile bardzo motywują do pracy. Wróćmy do tekstu. Pracując nad oferta skupiłem się  na strategii.

Większość firm działa według schematu

1. Zakup bazy adresów email np. firm zainteresowanych szkoleniem BHP w danym województwie.

2. Napisanie oficjalnej oferty handlowej w stylu Szanowni Państwo, nasza firma istnieje na rynku od 2013 roku, jesteśmy profesjonalnie działającą firma, która świadczy wysokiej jakości usługi… NUDA, NUDA, NUDA i GŁĘBOKI SEN.

3. Wysłanie 1000 emaili z prywatnej skrzynki na Onet.pl. email oczywiście zostanie zablokowany przez filtry antyspamowe (chociaż ostatnio kilka do mnie doszło).

4. Brak efektów i stwierdzenie – email marketing nie działa, reklama nie działa, nic nie działa, wina Tuska, wina Kopach, wina Wina, wina złej karmy itd.

Zaproponowana strategia to:

1. Firma już posiadała własną bazę potencjalnych klientów. Zaproponowałem połączenie wysyłki mailingu, listu tradycyjnego i kontaktu telefonicznego. Kontakt telefoniczny może zwiększyć skuteczność mailingu oraz listu tradycyjnego nawet o 70%.

2. Tekst zaczynał się do nagłówka w stylu „Czy wiesz, że w Polsce co roku dochodzi do xxx tysięcy wypadków”. Stworzyliśmy 3 wersje tekstu. Dzięki temu możemy zbadać, który tekst ma największą skuteczność a następnie wybrać ten najlepiej konwertujący.

3. Tekst została oparty na tzw. negatywnym core influence (po Polsku – najgłębsze obawy klientów). Firma, która lekceważy szkolenia BHP naraża się na kary finansowe, kontrole, wstydliwe wywiady w TVN i Polsacie gdy dojdzie do wypadku z winy pracodawcy. Dodatkowy negatywny aspekt to wizerunek firmy, który może zostać nadszarpnięty w przypadku opisania przez gazety wypadku z winy pracodawcy.

Dodatkowo napisaliśmy UPS (Unikalną Propozycję Sprzedaży). Okazało się, że wyjątkową cechą firmy jest nowoczesny sposób prowadzenia szkoleń BHP. Dzięki tym metodom uczestnicy zapamiętują więcej oraz pamiętają treść szkolenia dłużej, co przekłada się na mniejszą ilość lub całkowite wyeliminowanie wypadków w danej firmie.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)