Posted by on cze 13, 2015 in Social media copywriting | 1 komentarz

zbigniew stonoga facebook

Słyszałeś o tym, że Facebook bez wahania skasował profil Zbigniewa Stonogi? Jeszcze jakiś czas temu słyszałem bardzo optymistyczne tezy w stylu – jak zakładasz biznes to w dzisiejszych czasach wystarczy Ci profil na Facebooku. Nie potrzebujesz strony, bloga czy listy mailingowej. Prawdziwy szok przeżyliśmy gdy Facebook zaczął z tygodnia na tydzień ograniczać wyświetlanie postów z fanpejdża.

Okazuje się, że gdy nie opłacisz promowania postu Twoja wiadomość trafi do kilku osób, nawet jak polubiło Cię 1000 osób. Pokazuje to, że jeżeli nie publikujesz na swoim blogu, z własną domeną i serwerem jesteś stale narażony na kaprysy np. Facebooka.

Czy Twoja strona na Facebeooku jest naprawdę Twoja?

 

Kilka dni temu Facebook skasował konto biznesmena i dziennikarza Zbigniewa Stonogi. Pan Stonoga walczy teraz z gigantem i monopolistą jakim jest Facebook. Jak widzisz jednego dnia profil, który miał kilkaset tysięcy fanów został skasowany.

Jedna z moich klientem zaczęła bardzo intensywnie promować się na Facebooku za pomocą reklamy Facebook ADS. Po kilku tygodniach administrator Facebooka zablokował konto reklamowe oczywiście podając jakiś dziwny powód na zasadzie kopiuj – wklej. Konto reklamowe zostało zablokowane dożywotnio.

 

Czy to oznacza żeby uciekać z Facebooka?

Nie. Oczywiście, że nie. Warto jednak mieć zawsze Plan B. Jeżeli posiadasz bloga, budujesz własną listę, masz kilka źródeł ruchu (blog, reklama w prasie, kupowanie banerów, współpraca JV, Allegro) to Facebook jest dobrym dodatkiem do Twojej strategii budowania firmy. Pamiętaj jednak, że mimo posiadania kluczyków jeździesz wypożyczonym autem.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)